KÚPEĽŇA BEZ OBKLADOV A DLAŽIEB

OTVORENYDOM.SK

Pozrite si interaktívnu 3D prehliadku – kúpeľňa bez obkladov a dlažieb.

Mám rád nekonvenčné riešenia a keď sme s obmedzeným rozpočtom na dostavbu prevzali náš nový domov v stave „holobyt“, začal som s manželkou uvažovať o kúpeľňa bez obkladov a dlažieb. Prehľadal som rôzne webové fóra a portály odborných časopisov, príspevky na sociálnych sieťach, ale článkov na túto tému som našiel veľmi málo. A už vôbec nie konkrétne pracovné postupy. Rozhodol som sa teda pre experiment výstavby kúpeľne spôsobom Do It Yourself. Mojimi odbornými poradcami sa stali Mr. Google a kanál YouTube.

Náš rozpočet bol obmedzený, marocký alebo benátsky štuk som teda vylúčil hneď na začiatku. Po čase som natrafil na istého pána predavača, ktorý ma v predajni farieb TIKKURILA presvedčil o možnosti použitia týchto farieb, presnejšie kombinácie troch rôznych produktov tejto značky (penetrácia+primer+vrchný náter), pre nátery stien v mokrých priestoroch kúpeľní, práčovní a podobne.

Spravil som si teda superhladkú stierku v celej kúpeľni a pustil sa do maľovania tyrkysovou a žltou farbou vyššie uvedeného výrobcu. V sprchovej časti som samozrejme aplikoval hydroizolačné nátery vrátane rohových pásov a všetky kritické miesta som vytmelil transparentným sanitárnym silikónom.

Na podlahu vykurovanú teplovodným kúrením som celoplošne nalepil vinylovú krytinu, ktorá plynule prechádza do sprchovej niky, kde sme ju podlepili chemoprénovým lepidlom. Použili sme hrubšiu a zároveň mäkkú vinylovú krytinu, s tzv. 3D dezénom, ktorý je protišmykový a veľmi príjemný na bosé chodidlo. Najmä v spojení s podlahovým kúrením.

Nábytok sme riešili veľmi jednoducho. Umývadlo z Hornbachu (výpredajový kus ? ), takisto dosku sme si dali vyrezať a ohraniť ABS hranou v Hornbachu z kuchynskej pracovnej dosky. Pod túto dosku sme podložili na jednej strane nerezovú konzolu a na druhej strane trojzásuvkovú skrinku IKEA. Dvere do sprchovej niky sú z českého e-shopu, tvária sa ako český výrobok, ale predpokladám čínske korene…

Kúpeľňa slúži v ostrej prevádzke zatiaľ štyri mesiace a verím, že nám ešte dlho poslúži bez problémov.

Ak by sa niekto z Vás chcel pustiť týmto smerom pri rekonštrukcii svojej kúpeľne, kľudne mi napíšte. Rád sa podelím o skúsenosti.

ZDIELAJTE TUTO STRANKU

Page and content created by: Jan Hamorsky | BBDH, s.r.o.